Ile kosztuje godzina obserwacji przez detektywa

– Dzień dobry, ile kosztuje śledzenie za godzinę?

– Nie mamy cennika na godziny. A, tak z ciekawości, ile Pani chce godzin?

– 6 godzin – w przyszłym tygodniu w środę po południu.

– A tak z ciekawości, kogo i dlaczego Pani chce śledzić?

– No męża, bo mnie okłamuje (zdradza)….

– Niestety nie mamy stawek godzinowych w usługach detektywistycznych (stawki godzinowe stosujemy w usługach ochrony).

– A jak dzwoniłam do konkurencji to dostałam taką cenę…..

Ile kosztuje godzina obserwacji przez detektywa?

Takie rozmowy zdarzają się z naszymi potencjalnymi Klientkami i Klientami. Staramy się wyjaśnić dlaczego takie podejście nie jest dobre.

  1. Po pierwsze nie zawsze w dniu, w którym nam się wydaje, że coś się wydarzy – rzeczywiście tak się dzieje. Na przykład szef każe zostać dłużej w pracy, odzywa się ważny klient i wszystkie plany „potencjalnie obserwowanych” ulegają zmianie i wtedy niczego nie udaje się „wyśledzić”.
  2. Samo jednorazowe wyśledzenie spotkania dwóch osób w kawiarni nie zawsze daje jakiekolwiek dowody. Akurat jedna z osób ma jakieś problemy i w tym dniu spotkanie w kawiarni jest „neutralne”.
  3. Nie zawsze można udokumentować daną sytuację: – bo jest ciemno, – osoby spotkały się na otwartej przestrzeni, gdzie nie ma się gdzie ukryć, – osoby spotkały się w prywatnym zamkniętym budynku, gdzie osoby postronne nie mogę wejść.

Dlatego w rozmowie z detektywem trzeba zacząć od początku: czyli od tego co chcemy osiągnąć, co chcemy udokumentować, jak i w jakim celu. Od tego zależy zakres pracy detektywa, czas i rezultat oraz CENA zlecenia detektywistycznego. I każda sytuacja jest indywidualna, wymaga różnych działań i różnego czasu pracy.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z naszymi detektywami, którzy mają wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu zaproponują optymalne działania.

Zapraszamy do kontaktu z nami i zadawania pytań.

Telefonicznie – tel. +48 608 331 001.

Mailowo: biuro@detektywistyka24.pl

Lub umówienia się na pierwsze spotkanie konsultacyjne. 

Potrzebujesz profesjonalnej usługi detektywistycznej?

Dokumenty przydatne detektywowi – część pierwsza: „wyciąg z karty”

Dokumenty przydatne detektywowi – część pierwsza: „wyciąg z karty”

Wyciągi z karty kredytowej pogrążyły już nie jedną osobę.

Pewien biznesmen Pan A., który nie wykazywał zbyt wysokich dochodów ze swoich firm miał kontrolę z urzędu skarbowego. Jednym z dokumentów jakie urzędnicy uzyskali (nawet jeśli my tego nie damy, urząd otrzymuje wszystkie nasze wyciągi bezpośrednio z banku) były WYCIĄGI Z KARTY KREDYTOWEJ. Pan A. nie robił często zakupów tą kartą – płacił nią rzadko – ale kilka razy w miesiącu za kilkusetzłotowe zakupy w perfumeriach. Urzędnicy nie wnikali czy Pan A. kupował je dla siebie czy dla „koleżanek”, jednak udowodnili mu osiąganie „dochodów z nieujawnionych źródeł”. Skoro wydaje taką kwotę na luksusy – to uznali, że jego dochody są wyższe od minimalnych i je oszacowali nakładając 75% podatku (przy okazji radzimy w przypadku takich kontroli dochodów korzystać z usług doradcy podatkowego).

Ale nie tylko problemy podatkowe mogą sprowadzać wyciągi z kart kredytowych. Na ich podstawie prywatny detektyw może wyczytać wiele informacji:

  • Dokładne daty i godziny oraz miejsce przebywania.
  • Wysokość wydatków jednorazowych np. w sklepie spożywczym.
  • Zakupy w sklepach z odzieżą tylko płci przeciwnej.
  • Zakupy w sklepach internetowych – np. z produktami erotycznymi.
  • Późne kolacje w restauracjach.

I co najlepsze:

  • Płatności za hotele – „a mówiłeś, że jedziesz w delegację z szefem do Warszawy, a płatność była w hotelu w Sopocie na plaży”… i jak się tutaj wytłumaczyć….

Jaki wniosek z tego artykułu: albo nie używać karty albo nie płacić nią za nic, co chcielibyśmy ukryć przed detektywem, sądem, urzędem skarbowym lub ….. małżonkiem.

A wybierając się do biura detektywistycznego weźmy wszystkie dokumenty, jakie mamy – detektyw może z nich wyczytać więcej.

 

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym wpisem na temat: DOKUMENTY PRZYDATNE DETEKTYWOWI – CZĘŚĆ PIERWSZA: „WYCIĄG Z KARTY”,

polecamy więcej artykułów i porad,

i zapraszamy na nasz profil na FB https://www.facebook.com/detektywistyka24/

Potrzebujesz profesjonalnej usługi detektywistycznej?

Cienka czerwona linia… czyli co wolno detektywowi, a czego nie. Użycie lokalizatora GPS.

Użycie lokalizatora GPS. Cienka czerwona linia… czyli co wolno detektywowi, a czego nie.

Dziś pochylimy się nad użyciem lokalizatora GPS w praktyce detektywistycznej. Zastosowanie takiego urządzenia może niebezpiecznie zbliżyć nas do popełnienia przestępstwa z art.267 § 3 k.k. lub art. 190a § 1 kk czyli przestępstwa „stalkingu” którym zajmiemy się w kolejnym wpisie.

Art. 267 § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (…)

  • 3. Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.

Przepis ten należy interpretować w powiązaniu z art. 2 ust. 1 ustawy o usługach detektywistycznych, który brzmi: „Usługami detektywistycznymi są czynności polegające na uzyskiwaniu, przetwarzaniu i przekazywaniu informacji o osobach, przedmiotach i zdarzeniach, realizowane na podstawie umowy zawartej ze zleceniodawcą, w formach i w zakresach niezastrzeżonych dla organów i instytucji państwowych na mocy odrębnych przepisów”.  A także z jej art. 7, który brzmi: „Wykonując usługi detektywistyczne, o których mowa w art. 2 ust. 1, detektyw nie może stosować środków technicznych oraz metod i czynności operacyjno-rozpoznawczych, zastrzeżonych dla upoważnionych organów na mocy odrębnych przepisów” i art. 8 ust. 1 o brzmieniu: „Detektyw jest uprawniony do przetwarzania danych osobowych, zebranych w toku wykonywanych przez niego czynności, o których mowa w art. 2 ust. 1, bez zgody osób, których dane dotyczą, w zakresie sprawy prowadzonej przez przedsiębiorcę posiadającego wpis do rejestru, wyłącznie w czasie prowadzenia tej sprawy.”

Zważywszy, iż do oceny realizacji znamion czynu zabronionego opisanego w art. 267 § 3 kk niezbędne jest ustalenie, czy posłużenie się innym urządzeniem, o którym mowa w tym przepisie nastąpiło w celu uzyskania informacji, do której sprawca nie jest uprawniony, koniecznym jest ustalenie czy do użycia urządzenia GPS doszło w zakresie i w czasie prowadzenia sprawy detektywistycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 lipca 2001 r. o usługach detektywistycznych. Poczynienie takowych ustaleń pozwoli na stwierdzenie, iż realizujący zlecenie detektyw posiadający licencję i wpisany rejestru działalności detektywistycznej był podmiotem uprawnionym do uzyskania informacji o miejscach przebywania i zamieszkania figuranta, co pozwoli na wykluczenie jednego ze znamion czynu zabronionego z art.. 267 § 3 kk.

Podnieść też należy, iż użycie urządzenia GPS nie narusza dyspozycji przepisu art. 7 ustawy z dnia 6 lipca 2001 r. o usługach detektywistycznych, gdyż użycie lokalizatora GPS nie należy w myśl przepisów prawa polskiego do środków technicznych oraz metod i czynności operacyjno-rozpoznawczych, zastrzeżonych dla upoważnionych organów na mocy odrębnych przepisów.

Powyższe prowadzi do wniosku, iż nie popełnia przestępstwa z art. 267 § 3 kk detektyw korzystający z lokalizatora GPS w toku realizacji usługi detektywistycznej.

W kolejnym wpisie zajmiemy się art. 190a § 1 kk czyli przestępstwem „stalkingu” w kontekście praktyki detektywistycznej.

Autor: Krzysztof Łęcki

Potrzebujesz profesjonalnej usługi detektywistycznej?

Zmniejszenie ryzyka w Twojej firmie – kompleksowe sprawdzenie i analiza sytuacji kontrahenta

Kompleksowe sprawdzenie i analiza sytuacji kontrahenta – jest złożoną usługą, świadczoną przez nasze biuro detektywistyczne, skierowaną do firm, które chcą sprawdzić kontrahenta na terenie całego kraju.

Jak wiemy z doświadczenia, spotkania z kontrahentem często są pełne obietnic, wychwalania i opowiadania o swoim potencjale. Jednak podpisanie kontraktu, oddanie towaru w komis, udzielenie kredytu kupieckiego itp. mogą być ryzykowne dla naszego biznesu, jeśli trafimy na kontrahenta, który ma złe intencje lub jest już w złej sytuacji finansowej. Czasem zaufanie jednemu nieuczciwemu kontrahentowi może zniszczyć biznes budowany latami. Dlatego należy pamiętać, że wiele informacji, przekazywanych przez kontrahenta, można zweryfikować – potwierdzić lub zaprzeczyć. Z tego powodu weryfikacja kontrahenta lub kompleksowa analiza kontrahenta jest jedną z najczęściej świadczonych przez nas usług.

Na pewno warto jest sprawdzić kontrahenta, jego doświadczenie, możliwości oraz stan finansów przed złożeniem tego ostatniego podpisu. Czy rzeczywiście posiada majątek, czy firma, której dajemy towar w komis ma prawo do lokalu w którym go przechowuje, czy podmiot z którym chcemy podpisać umowę nie jest „wydmuszką”, czy firma nie jest zarejestrowana na tzw. „słupa”.

Nasz zespół składa się zarówno z osób, które mają doświadczenie w zbieraniu informacji i dowodów, ale również z doradcy podatkowego, księgowej i prawnika – którzy znają sposoby ukrywania problemów na przykład w sprawozdaniach finansowych.

Kilkakrotnie zdarzyło się nam pokazać klientowi, że jego kontrahent cały majątek ulokował w innym „niezależnym podmiocie”, a ze sprawozdań finansowych można wyczytać (i „przewidzieć”), że ta firma niedługo upadnie.

Cieszymy się jeśli możemy naszych klientów uchronić przed nietrafionymi decyzjami biznesowymi – możemy pomóc również Twojej Firmie!

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym wpisem na temat: Kompleksowe sprawdzenie i analiza sytuacji kontrahenta,

polecamy więcej artykułów i porad,

i zapraszamy na nasz profil na FB https://www.facebook.com/detektywistyka24/

Potrzebujesz profesjonalnej usługi detektywistycznej?

Co zawiera raport detektywistyczny?

Klienci często zastanawiają się co zawiera raport detektywistyczny? 

Gdy detektyw kończy pracę, powinien przekazać klientowi raport. Czego wymagać od detektywa w tym dokumencie? Pytamy o to doświadczonego detektywa Krzysztofa Łęckiego.

Gdy korzystamy z usług detektywistycznych, na koniec pracy śledczego musimy otrzymać raport – niezależnie od tego, co udało się detektywowi ustalić. Raport jest także wyznacznikiem jakości usług jakie świadczy detektyw. – Raport powinien być wykonany solidnie i dokładnie. Prawda jest taka, że jak ktoś nie przykłada się do raportu, to również może nie przykładać się do realizowanych spraw – mówi detektyw Łęcki.

W raporcie detektyw musi opisać wszystkie swoje ustalenia. Znajdziemy tam także miejsca, w których prowadził działania. Oprócz opisu tekstowego integralną częścią raportu są wykonane przez detektywa zdjęcia lub materiały wideo.

Jak klient może wykorzystać raport? To oczywiście zależy od rodzaju prowadzonej sprawy. Na przykład zebrane dowody w sprawie nieuczciwych pracowników mogą posłużyć jako dokumenty przekazane policji. W wielu sprawach małżeńskich raport także jest wykorzystywany w sądzie. – Może on być wykorzystany w sądzie jako dowód z dokumentu prywatnego. Zdarzają się także sytuacje, że detektyw jest wzywany na świadka – wyjaśnia detektyw Krzysztof Łęcki. Najczęściej jednak, szczególnie w przypadku spraw rozwodowych, raport pozwala dojść stronom do porozumienia. Dzięki temu unikają one kosztownego przedłużania procesu sądowego i mniej tracą czasu. – W raporcie mamy twarde dowody i nie ma co o to dalej kruszyć kopii – wyjaśnia Łęcki.

Jeśli masz wątpliwości co zrobić i czy potrzebujesz detektywa

– skontaktuj się z nami – poradzimy –

biuro@detektywistyka24.pl lub zadzwoń 608 331 001.

Spotkanie z detektywem – porady

Spotkanie z detektywem – porady

Spotkanie z detektywem – porady. Spotkanie to pierwszy krok i kluczowy moment dla każdej sprawy. Detektyw ustali podczas rozmowy, czy jego praca będzie potrzebna i ma sens. Dzięki swojemu doświadczeniu zaproponuje odpowiednie działania lub poradzi klientowi, by nie wydawał pieniędzy. Jak zatem takie spotkanie powinno przebiegać?

Naszym przewodnikiem po świecie detektywów jest Krzysztof Łęcki – w branży od ponad dwudziestu pięciu lat. Jego doświadczenie to ponad tysiąc przeprowadzonych spraw, obecnie prowadzi działania detektywistyczne głównie na terenie Łodzi i Warszawy.

Spotkanie z klientem jest zasadnicze dla całej sprawy. – To podczas niego detektyw podejmuje decyzję czy sprawę w ogóle przyjąć. Zdarza się, że należy odmówić, by nie narażać klienta na niepotrzebne koszty – mówi Krzysztof Łęcki. Dlatego przed spotkaniem z detektywem (niezależnie czy to sprawa związana z rozwodem czy działalnością gospodarczą) warto wiedzieć, jak powinno ono przebiegać.

Klient (osoba zgłaszająca się do detektywa) musi opowiedzieć dokładnie o tym, jakie ma domysły i podejrzenia, czego się spodziewa, opisać ostatnie wydarzenia. Detektyw będzie zadawał wiele pytań, by wiedzę o sprawie uszczegółowić. Nie może zabraknąć rozmowy o warunkach i miejscach, w jakich działania będą prowadzone. Dzięki zebraniu danych ze szczegółowego wywiadu, detektyw może określić, jakie środki będą potrzebne do prowadzenia ewentualnych działań, a co za tym idzie, klient powinien poznać przewidywany koszt pracy agencji detektywistycznej. Warto pamiętać, że dobry prywatny detektyw może odmówić przyjęcia zlecenia. – Powinien zrobić to w momencie, gdy uzna, że jest małe prawdopodobieństwo skuteczności działań – tłumaczy detektyw Łęcki.

Jeżeli sprawa jednak zostaje przyjęta, a klient poznał warunki finansowe i one mu odpowiadają, należy podpisać umowę. Jest to bardzo ważna kwestia i nie warto tego przekładać na później. Należy od detektywów wręcz tego wymagać. Dopiero po podpisaniu umowy detektyw działa bowiem legalnie, natomiast klient wie, do jakich działań się on zobowiązał. Pozwala to uniknąć wielu sytuacji spornych w przyszłości. Oprócz umowy, zlecenie zostaje wpisane do księgi zleceń detektywistycznych oraz zostaje wystawiona faktura. Wtedy detektyw może zacząć swoją pracę operacyjną.

Jak wygląda taka praca operacyjna? Jakie są tajniki pracy detektywa? O tym już w kolejnych częściach naszego przewodnika po świecie detektywów.

Poradnik klienta – jak szybko i skutecznie zebrać dowody

Poradnik klienta – jak szybko i skutecznie zebrać dowody i „czego nie robić”

Poniżej zamieszczę kilka rad dla osób rozważających skorzystanie z pomocy licencjonowanego detektywa – kolejny wpis: Poradnik klienta – jak szybko i skutecznie zebrać dowody. W znacznej części rady te dotyczą osób przeżywających kłopoty w związkach, dotkniętych zdradą lub nielojalnością partnera i stanowią raczej oparty na wieloletnim doświadczeniu wykaz „czego nie robić” jeśli chcemy szybko i skutecznie zebrać dowody w sprawie.

1. Unikamy opowiadania rodzinie i przyjaciołom o tym, że mamy zamiar wynająć detektywa – nawet drobna niedyskrecja ze strony osób, które darzymy zaufaniem może zniweczyć całe przedsięwzięcie i znacznie utrudnić jeśli nie uniemożliwić zebranie dowodów.

2. Pamiętajmy, że sami też możemy być inwigilowani przez „przeciwnika” czy to w celu sprawdzenia ile wiemy o jego wyczynach, czy to w celu znalezienia pretekstu do rozstania z naszej winy.

3. Nie wyręczajmy profesjonalistów w ich pracy – nie śledźmy „przeciwnika” samodzielnie, a tym bardziej nie informujmy go o naszych podejrzeniach i ustaleniach aż do chwili otrzymania od detektywa raportu z realizacji usługi detektywistycznej. Jeśli to robiliśmy lub wcześniej w tej samej spawie korzystaliśmy z usług innego biura detektywistycznego to bezwzględnie poinformujmy o tym detektywa już na spotkaniu konsultacyjnym.

4. Do wyszukiwania i przeglądania stron biur detektywistycznych najlepiej korzystajmy z komputera, do którego nie ma dostępu „przeciwnik”, a co najmniej usuwajmy te strony z historii przeglądania.

5. Do kontaktu telefonicznego używajmy wyłącznie telefonu, do którego bilingu nie ma dostępu „przeciwnik”, a i tak w pamięci telefonu warto zapisać numer detektywa jako „Marysię J.” albo innego „Kazika Z.” i na bieżąco kasować połączenia z historii – nigdy nie kasujmy całej historii połączeń lub smsów, tylko wybrane, te „kompromitujące”. Pamiętajmy, że numer telefonu zamieszczony na stronie www. biura detektywistycznego wrzucony w wyszukiwarkę pozwala na znalezienie tej strony.

6. Jeśli obawiamy się, że „przeciwnik” może uzyskać dostęp do bilingu możemy skorzystać z połączenia w aplikacjach WhatsApp lub Viber – wtedy po usunięciu historii połączeń z telefonu na bilingu zostaje tylko informacja o łączeniu z Internetem.

7. Przygotowując notatki na spotkanie z detektywem pamiętajmy żeby nie zostawić ich na stole w kuchni…, ani w pamięci domowego komputera, ani w jakimkolwiek innym miejscu, do którego „przeciwnik” ma dostęp lub może mieć jeśli naruszy nasze zaufanie.

8. To samo dotyczy umowy zawartej z biurem detektywistycznym i wystawionej przez biuro faktury – zdeponujmy ją w jakimś bezpiecznym miejscu.

9. Realizując płatność za fakturę upewnijmy się, że nie korzystamy z konta, do którego „przeciwnik” ma dostęp, bo przelew na rzecz biura detektywistycznego może dać mu do myślenia…

Zapraszamy do kontaktu z nami i zadawania pytań.

Telefonicznie – tel. +48 608 331 001.

Mailowo: biuro@detektywistyka24.pl

Lub umówienia się na pierwsze spotkanie konsultacyjne.