Dokumenty przydatne detektywowi – część pierwsza: „wyciąg z karty”

Dokumenty przydatne detektywowi – część pierwsza: „wyciąg z karty”

Wyciągi z karty kredytowej pogrążyły już nie jedną osobę.

Pewien biznesmen Pan A., który nie wykazywał zbyt wysokich dochodów ze swoich firm miał kontrolę z urzędu skarbowego. Jednym z dokumentów jakie urzędnicy uzyskali (nawet jeśli my tego nie damy, urząd otrzymuje wszystkie nasze wyciągi bezpośrednio z banku) były WYCIĄGI Z KARTY KREDYTOWEJ. Pan A. nie robił często zakupów tą kartą – płacił nią rzadko – ale kilka razy w miesiącu za kilkusetzłotowe zakupy w perfumeriach. Urzędnicy nie wnikali czy Pan A. kupował je dla siebie czy dla „koleżanek”, jednak udowodnili mu osiąganie „dochodów z nieujawnionych źródeł”. Skoro wydaje taką kwotę na luksusy – to uznali, że jego dochody są wyższe od minimalnych i je oszacowali nakładając 75% podatku (przy okazji radzimy w przypadku takich kontroli dochodów korzystać z usług doradcy podatkowego).

Ale nie tylko problemy podatkowe mogą sprowadzać wyciągi z kart kredytowych. Na ich podstawie prywatny detektyw może wyczytać wiele informacji:

  • Dokładne daty i godziny oraz miejsce przebywania.
  • Wysokość wydatków jednorazowych np. w sklepie spożywczym.
  • Zakupy w sklepach z odzieżą tylko płci przeciwnej.
  • Zakupy w sklepach internetowych – np. z produktami erotycznymi.
  • Późne kolacje w restauracjach.

I co najlepsze:

  • Płatności za hotele – „a mówiłeś, że jedziesz w delegację z szefem do Warszawy, a płatność była w hotelu w Sopocie na plaży”… i jak się tutaj wytłumaczyć….

Jaki wniosek z tego artykułu: albo nie używać karty albo nie płacić nią za nic, co chcielibyśmy ukryć przed detektywem, sądem, urzędem skarbowym lub ….. małżonkiem.

A wybierając się do biura detektywistycznego weźmy wszystkie dokumenty, jakie mamy – detektyw może z nich wyczytać więcej.

 

Dziękujemy za zapoznanie się z naszym wpisem na temat: DOKUMENTY PRZYDATNE DETEKTYWOWI – CZĘŚĆ PIERWSZA: „WYCIĄG Z KARTY”,

polecamy więcej artykułów i porad,

i zapraszamy na nasz profil na FB https://www.facebook.com/detektywistyka24/

Potrzebujesz profesjonalnej usługi detektywistycznej?

Poradnik klienta – jak szybko i skutecznie zebrać dowody

Poradnik klienta – jak szybko i skutecznie zebrać dowody i „czego nie robić”

Poniżej zamieszczę kilka rad dla osób rozważających skorzystanie z pomocy licencjonowanego detektywa – kolejny wpis: Poradnik klienta – jak szybko i skutecznie zebrać dowody. W znacznej części rady te dotyczą osób przeżywających kłopoty w związkach, dotkniętych zdradą lub nielojalnością partnera i stanowią raczej oparty na wieloletnim doświadczeniu wykaz „czego nie robić” jeśli chcemy szybko i skutecznie zebrać dowody w sprawie.

1. Unikamy opowiadania rodzinie i przyjaciołom o tym, że mamy zamiar wynająć detektywa – nawet drobna niedyskrecja ze strony osób, które darzymy zaufaniem może zniweczyć całe przedsięwzięcie i znacznie utrudnić jeśli nie uniemożliwić zebranie dowodów.

2. Pamiętajmy, że sami też możemy być inwigilowani przez „przeciwnika” czy to w celu sprawdzenia ile wiemy o jego wyczynach, czy to w celu znalezienia pretekstu do rozstania z naszej winy.

3. Nie wyręczajmy profesjonalistów w ich pracy – nie śledźmy „przeciwnika” samodzielnie, a tym bardziej nie informujmy go o naszych podejrzeniach i ustaleniach aż do chwili otrzymania od detektywa raportu z realizacji usługi detektywistycznej. Jeśli to robiliśmy lub wcześniej w tej samej spawie korzystaliśmy z usług innego biura detektywistycznego to bezwzględnie poinformujmy o tym detektywa już na spotkaniu konsultacyjnym.

4. Do wyszukiwania i przeglądania stron biur detektywistycznych najlepiej korzystajmy z komputera, do którego nie ma dostępu „przeciwnik”, a co najmniej usuwajmy te strony z historii przeglądania.

5. Do kontaktu telefonicznego używajmy wyłącznie telefonu, do którego bilingu nie ma dostępu „przeciwnik”, a i tak w pamięci telefonu warto zapisać numer detektywa jako „Marysię J.” albo innego „Kazika Z.” i na bieżąco kasować połączenia z historii – nigdy nie kasujmy całej historii połączeń lub smsów, tylko wybrane, te „kompromitujące”. Pamiętajmy, że numer telefonu zamieszczony na stronie www. biura detektywistycznego wrzucony w wyszukiwarkę pozwala na znalezienie tej strony.

6. Jeśli obawiamy się, że „przeciwnik” może uzyskać dostęp do bilingu możemy skorzystać z połączenia w aplikacjach WhatsApp lub Viber – wtedy po usunięciu historii połączeń z telefonu na bilingu zostaje tylko informacja o łączeniu z Internetem.

7. Przygotowując notatki na spotkanie z detektywem pamiętajmy żeby nie zostawić ich na stole w kuchni…, ani w pamięci domowego komputera, ani w jakimkolwiek innym miejscu, do którego „przeciwnik” ma dostęp lub może mieć jeśli naruszy nasze zaufanie.

8. To samo dotyczy umowy zawartej z biurem detektywistycznym i wystawionej przez biuro faktury – zdeponujmy ją w jakimś bezpiecznym miejscu.

9. Realizując płatność za fakturę upewnijmy się, że nie korzystamy z konta, do którego „przeciwnik” ma dostęp, bo przelew na rzecz biura detektywistycznego może dać mu do myślenia…

Zapraszamy do kontaktu z nami i zadawania pytań.

Telefonicznie – tel. +48 608 331 001.

Mailowo: biuro@detektywistyka24.pl

Lub umówienia się na pierwsze spotkanie konsultacyjne. 

Zdradza mnie mąż, czy wynająć detektywa?

Zdradza mnie mąż, czy wynająć detektywa?

Odpowiedź na to pytanie jest trudna i zależy od konkretnej sytuacji oraz decyzji dotyczącej rozwodu. Jeśli mamy zamiar rozwieść się z niewiernym małżonkiem dowodząc jego winy przed sądem, dowód z dokumentu prywatnego jakim jest raport dostarczony przez licencjonowanego detektywa oraz dowód z zeznań świadka (przesłuchanie detektywa przed sądem) mogą okazać się wielce przydatne. Detektyw sprawdzi się najlepiej w momencie, gdy romans trwa i jest w stanie zaobserwować świadczące o tym sytuacje.

Trochę mniejszy walor mają ustalenia detektywa tropiącego ślady wygasłego już romansu. Oczywiście i w takim przypadku możemy liczyć na dotarcie do nieznanych wcześniej świadków lub dokumentów potwierdzających zdradę   niewiernego małżonka.

Najwięcej wątpliwości budzi korzystanie z usług detektywa w sytuacji gdy powodowani zazdrością chcemy śledzenia małżonka „na wszelki wypadek”. W takiej sytuacji niemal na pewno pieniądze przeznaczone na realizację zlecenia detektywistycznego zostaną zmarnowane. Jeśli nawet jakikolwiek detektyw podejmie się takiego zlecenia, to szansa na „sukces” w sensie potwierdzenia niewierności jest minimalna, a stwierdzenie, że tym razem do zdrady nie doszło i tak nie rozwieje obaw zazdrośnika.

Konkludując, korzyści ze współpracy z detektywem są największe, gdy współpracę tę rozpoczniemy na wczesnym etapie przygotowań do rozwodu.

Jeśli masz wątpliwości co zrobić skontaktuj się z nami – poradzimy – biuro@detektywistyka24.pl